درب اتوماتیک

امروزه امنیت به یک نیاز اساسی در هر جامعه تبدیل شده و همه افراد در هر مکانی تلاش می کنند تا این نیاز را برآورده کنند. یکی از مهم ترین وسایلی که در برآورده کردن این نیزا استفاده می شود، درب است. درب ها در هر مکانی به عنوان وروردی آن مکان شناخته می شوند و در امنیت هر ساختمان نقش به سزایی ایفا می کنند. درب ها انواع مختلفی دارند ما در این مقاله به یکی از پرکاربردترین نوع درب در دنیای امروز یعین درب اتوماتیک خواهیم پرداخت و ویژگی ها و انواع این نوع درب را با هم بررسی خواهیم کرد.

درب اتوماتیک

درب اتوماتیک یکی از انواع درب برقی می باشد. این نوع درب همان گونه که از اسم آن مشخص است به صورت التریکی باز و بسته می شود و دیگر نیازی به کارکرد مکانیکی ندارد.

انواع درب اتوماتیک

این نوع جک در دو نوع: ۱- جک درب اتوماتیک پارکینگی و ۲- جک در اتوماتیک شیشه ای در بازار عرضه می شود.

درب اتوماتیک شیشه ای

این نوع درب با استفاده از یک حسگر چشمی کار می کند. این حسگر با تشخیص حرکت در مقابل درب، درب را به صورت اتوماتیک باز می کند. در مکان هایی مثل بانک ها، فروشگاه ها، بانک ها و… از این نوع درب استفاده می شود.

درب اتوماتیک پارکینگی

این نوع درب با استفاده از یک ریموت دستی کار می کند و با فشردن ریموت درب به صورت اتوماتیک باز می شود. ای نوع درب از لحاظ کاربرد به انواع مختلفی تقسیم می شود.

انواع درب پارکنیگی:

هیدرولیکی

این نوع درب با استفاده از نیروی تحت فشار سیالات ( عموما روغن غلیظ غیر قابل تراکم) کار می‌کند. از مزیت های استفاده از این نوع درب می توان به قدرت بسیار بالا و حرکت یکنواخت آن اشاره کرد که برای به حرکت درآوردن و باز و بسته کردن درب های سنگین مناسب است.

از دیگر مزیت های این نوع درب می توان به استهلاک پایین این نوع درب اشاره کرد. به دلیل قدرت بسیار بالای این نوع درب، حرکت درب آرام و بدون لغزی می باشد و این از مستهلک شدن درب جلوگیری می کند.

در مقابل مزایا این نوع درب معایبی نیز دارد که میتوان به مراقب و نگه دری پر هزینه آن اشاره کرد.

از موارد استفاده این نوع درب میتوان به مکان‌های پر تردد و درب های سنگین اشاره کرد.

پنوماتیک

در این نوع درب نیروی تحت فشار باد تامین کننده انرژی مورد نیاز بری به جحرکت در آوردن درب ها است. مصرف انرژی وهزینه در این نوع درب بسیار کم است واز مزایای آن می‌توان به آرام و بی صدا بودن آن اشاره کرد.

البته از این نوع درب در گذشت زیاد استفاده می شد اما در حال حاضر استفاده از این نوع درب به صفر رسیده است

گیربکسی

تامین کننده انرژی مورد نیاز این نوع درب نیروی موتور برقی کوچکی است که در داخل جک این نوع درب به کار برده می‌‌شود.

این نیرو از جک‌ها به گیربکس منتقل شده و باعث حرکت درب می‌شود. از مهمترین مزایای این نوع درب می‌توان به جدا بودن بخش مکانیکی و الکترومکانیکی آن اشاره کرد.

مناسب ترین درب اتوماتیک پارکینگی

نمی توان گفت کدام مدل از درب های پارکینگی مناسب تر است چون متناسب با مکان مورد نظر و ویژگی هر درب می توان از هر نوع درب استفاده کرد. برای مشاوره می توانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.